PRO-EKO od roku 2002 wprowadza w Polsce technologie oczyszczania ścieków oparte na naturalnych, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska szwedzkich sorbentach Ecobark oraz Ecoprool firm Sorbtech Solution AB oraz Ecobark Sweden AB.

Ratownictwo

Pro Eko proponuje sprawdzone produkty i systemy stosowane do ratownictwa – usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni stałych lub wodnych. Nasze sorbenty konfekcjonowane są w sposób, który determinuje sytuacja. Do ratownictwa wodnego mogą tworzyć rękaw rozwijany na powierzchni wodnej. Sorbenty stosowane zostały tak spreparowane aby zmniejszyć napięcie powierzchniowe i zwiększyć dzięki temu pochłanianie węglowodorów ropopochodnych, olejów, niektórych kwasów oraz zasad. Zapraszamy do sprawdzenia naszych produktów i systemów służby ratownictwa, służby porządkowe, komunalne i inne.

Proponowane produkty:

ECOBARK sorbent

ECOBARK sorbent to uniwersalny produkt naturalny, ekologiczny, wyprodukowany z wysuszonej kory sosnowej i odpadu drzewnego (sosna, świerk). Ecobark ma zastosowanie do usuwania olejów, węglowodorów ropopochodnych, farb, emulsji, krwi, niektórych kwasów i zasad, zarówno z powierzchni wodnych, jak i stałych.

więcej »

ECOPROOL first aid kit

Produkty o wysokiej jakości użytkowej, spełniające obligatoryjne wymogi bezpieczeństwa, środowiska, zdrowia i życia człowieka. Worki, poduszki, maty i rękawy wypełnione są sorbentem Ecobark i Ecoprool żółty.

więcej »

ECOPROOL zółty

ECOPROOL żółty produkowany jest z dwóch rodzajów drewna: sosnowego i świerkowego. Surowiec jest wysuszony i oczyszczony z terpentyn. W procesie produkcyjnym stosowane są składniki zmniejszające napięcie powierzchniowe tak, aby uzyskać jak najlepsze właściwości absorpcyjne dla węglowodorów ropopochodnych, olejów, niektórych kwasów oraz zasad.

więcej »

Skimmer do odzyskiwania ropy naftowej

Skimmer służy do usuwania produktów ropopochodnych i olejów z zanieczyszczonej wody. Urządzenie jest przeznaczone do ciągłego używania w warunkach niebezpiecznych i korozyjnych przy zmiennym poziomie wody.

więcej »